Yhteystiedot

Tämän sivun taulukosta löydät hallituksen jäsenet, kuvernöörit sekä muut toimitsijat kaudelle 2019-2020.

Hallitus

Voit lähettää koko hallitukselle sähköpostia osoitteella hallitus@yccf.fi.

TehtäväNimiOsoitePuhelinSähköposti
Hallituksen jäsen
Puheenjohtaja
PR-vastaava
Piia "Piude" MäkeläAkaa040 734 9997pj@yccf.fi
pr@yccf.fi
Hallituksen jäsen
Varapuheenjohtaja
Timo "Timppi" VirtanenAkaa045 676 3343varapj@yccf.fi
Hallituksen jäsen
Sihteeri
Tiedottaja
Jäsenasioiden hoitaja
Stig "stigupk" Pehrsson-Kollsihteeri@yccf.fi
tiedottaja@yccf.fi
jasenasiat@yccf.fi
hallitus@yccf.fi
Hallituksen jäsen
Rahastonhoitaja
Anne Solatalous@yccf.fi
Hallituksen jäsen
EAK-vastaava
Mikko MäkeläAkaa050 542 5169eak@yccf.fi
Hallituksen jäsenRainer Nissinen0500 443 837
Hallituksen jäsenNina ForsströmTurku050 533 6374
VarajäsenJosi Kandelin
VarajäsenSaija Raukola
VarajäsenRaija Laukkanen

Kuvernöörit

TehtäväNimiOsoitePuhelinSähköposti
Kuvernööri,
Etelä-Suomi
Heikki Mielonenetela@yccf.fi
Kuvernööri,
Länsi-Suomi
Kari Suominenlansi@yccf.fi
Kuvernööri,
Itä-Suomi
Heli Jäppinenita@yccf.fi
Kuvernööri,
Pohjois-Suomi
-pohjoinen@yccf.fi

Ennakoivan ajon koulutus

Voit lähettää viestin koko EAK-tiimille osoitteella eak@yccf.fi.

TehtäväNimiOsoitePuhelin
EAK-vastaavaMikko MäkeläAkaa040 734 9997
EAK-kurssivastaavaTero SurakkaJoensuu045 676 3343
EAK-sihteeriPiia MäkeläAkaa040 734 9997
KouluttajaChrista Hautamäki
KouluttajaJanne JylhäTurku0400 611 418
KouluttajaStig Pehrsson-Koll
KouluttajaKari Saarela
KouluttajaJyrki KoivujuuriHelsinki040 040 1922
KouluttajaTiia Riihiluoma
ApukouluttajaRaimo ”Rocki” Korholin
ApukouluttajaJouni Lappalainen
ApukouluttajaRosa Lindberg

Muut yhteystiedot

TehtäväNimiOsoitePuhelinSähköposti
Kerholehden päätoimittajaNina Forsströmpaatoimittaja@yccf.fi
Messutiimin vastaavamessutiimi@yccf.fi
WebmasterSanteri SmalRöykkäwebmaster@yccf.fi
Kansainvälisten yhteyksien hoitajaTimo "Timppi" VirtanenAkaa045 676 3343embassy@yccf.fi
Jäsenasioiden hoitajaStigu "stigupk" Pehrsson-Kolljasenasiat@yccf.fi
KerhotuotemyyntiPiia MäkeläAkaa040 734 9997tuotteet@yccf.fi

Ota yhteyttä